O projektu

Popis projektu

Nový projekt REZIDENCE ŠTÍTNÉHO 28 nabízí pohodlný městský život v rozšířené části pražského centra – lokalitě Žižkova. Projekt je harmonickým spojením kulturně historického a architektonického dědictví Žižkova s komfortem moderního života. Unikátní kompoziční řešení je umožněno kompletní rekonstrukcí stávajícího objektu se zachováním původní fasády a vybudováním moderní komfortní novostavby ve vnitřním dvoře.

Stávající budova byla postavena v neorenesančním stylu na konci 19. století. Přístavba bude propojena s domem v 1.NP v rámci dvorního parteru a ve 2.NP pomocí otevřené lávky. Moderní architektonické prvky jako jsou terasy a balkony, nová přístavba, nádvoří plné zeleně přináší
do projektu pozitivní energii a rozšiřují prostor.

Otevřený prostor, jedinečné lávky a můstky připomínají pavlače, tak typické pro Žižkov. Terásky a dvorky vytvářejí rafinované venkovní zahradní prostory. Drobné dřeviny, oblázkové „moře“ obklopující zeleň vytváří smysl pro harmonii a otevřený prostor, který je v případě bytového domu unikátní.

Rezidence Štítného 28 je tvořena 12 byty dispozicí 2+kk a 3+1 o velikosti od 51 m2
do 107 m2 a třemi ateliéry o dispozici 1+kk a 2+kk s vlastní zahradou nebo terasou a jedním mezonetovým ateliérem 5+kk o velikosti 108 m2 s balkonem a terasou. Dispoziční řešení každého z jednotlivých bytů je zcela jedinečné a většina z nich má vlastní balkon či terasu. V nabídce jednotlivých bytových jednotek je 5 luxusních mezonetových bytů s ojedinělou strukturou. Používané materiály splňují nejvyšší standardy kvality a respektují poslední moderní architektonické trendy.

Součástí bytového projektu je 11 parkovacích míst v podzemní garáži, včetně
9 standardních parkovacích míst a 2 rozšířených míst vybavených pro elektromobil. Možnost parkování má velký význam pro budovy v centrální části města.

Aniž by byla dotčena architektonická integrita historické čtvrti, Rezidence Štítného 28 poskytuje komfortní bydlení a splňuje nejnovější stavební trendy a estetické preference moderních obyvatel velkoměsta.

 

 

Lokalita

REZIDENCE ŠTITNÉHO 28 se nachází v srdci Prahy 3, na Žižkově, v ulici Štítného, v blízkosti centra města. Žižkov byl vždy oblíbenou čtvrtí pražských umělců, nacházejících v jeho ulicích a obyvatelích jedinečnou inspiraci pro svou tvorbu. Dodnes je toto místo pro svobodné, otevřené a talentované jedince.

V posledních letech se čtvrť značně proměnila, v okolí vzniklo mnoho nových rezidenčních a komerčních budov. Žižkov se rychle rozvíjí a je stále vyhledávanější lokalitou. V oblasti je zajištěna veškerá potřebná infrastruktura pro pohodlný život.

V blízkosti je nespočet restaurací, malých a velkých obchodů. V obchodním centru Palác Flora můžete nejen nakupovat, ale i zajímavě trávit svůj volný čas či navštívit 3D kino.

Jste-li milovníkem procházek, řádně oceníte velké parky v okolí Parukářka, Vítkov, Riegrovy sady. Můžete si zde, například, na pohodlné lavičce vychutnat svoji oblíbenou knihu. Jen 100 metrů od rezidence se nachází zrekonstruované Havlíčkovo náměstí s novými lavičkami a prostorem k odpočinku.
V okolí se nachází mnoho sportovišť. Sportovní centrum Olšanka se nachází v docházkové vzdálenosti.
V blízkosti se nacházejí mateřské i základní školy a Vysoká škola ekonomická.

S Žižkovem je pevně spojen bohatý kulturní život. Nachází se zde slavné Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, Palác Akropolis a kultovní kino Aero.

Žižkov se nachází v těsné blízkosti historického centra Prahy. Nejbližší zastávka tramvaje Lipanská zajišťuje výbornou dopravní dostupnost, zejména linka č. 5, 9, 26 a noční tramvaje č. 55 a 58. Nedaleko se také nachází autobusová zastávka Rokycanova, kde jsou v provozu linky č. 136 a 175. Do centra je možné se městskou hromadnou dopravou dostat za 8 minut. Autem Vás od centra dělí jen pár minut jízdy. Hlavní nádraží je vzdálené jen dvě zastávky tramvají a na autobusové nádraží Florenc se jednoduše dostanete autobusem za 7 minut.

Mapa

Tram 5, 9, 26 - Lipanská
Bus 136, 175 - Rokycanova
Metro A - Flora
Parky - Parukářka, Vítkov, Riegrovy Sady
OC Palác Flora
Divadlo J. Cimrmana
Vysoká škola ekonomická
Sportovní centrum Olšanka